Önceki Dönemler

(2. DÖNEM) 2009-2010 DÖNEMİ

 

KATILIMCILAR

1 - Anıl Çizmecioğlu
2 - Ayşe Kalyoncu Cumhur
3 - Bahar Gökten
4 - Bahar Terzi
5 - Beril Gül
6 - Berkay Tezcan
7 - Damla Yedisan
8 - Hale Yiğit
9 - Öncü Gültekin
10- Özgür Balı
11- Semra Yeşil
12- Sibel Günak
13- Tanla Özuzun
14- Togay Inay
15- Umur Çolgar

 

BELGESEL FOTOĞRAF PROGRAMI SEMİNER TAKVİMİ

 

ÖĞRETİCİLER

Arjen ZWART

Ayça ÇİFTÇİ

Berat GÜNÇIKAN

Bülent ÖZEL

Delizia FLACCEVENTO

Esra ARSAN

Ethem Özgüven

Gamze TOKSOY

Gürcan KOÇAN

Mehmet KAÇMAZ

Nilüfer GÖKEŞMEOĞLU

Orhan CEM ÇETİN

Özcan YURDALAN

Özhan ÖNDER

Petra Holzer

Sinan ÇAKMAK

Şamil HAZIR

Tolga KORKUT

Vedat ATEŞ

Yücel TUNCA

 

 

 

(1. DÖNEM) MART-TEMMUZ 2009 DÖNEMİ

 

KATILIMCILAR

1.    Ali Turna
2.    Abdülkerim Tever
3.    Bülent Başpınar 
4.    Ceyda Celepoğlu
5.    Dilara Hançer Sebah
6.    Emin Kurtoğlu
7.    Emre Yunusoğlu
8.    Eray Kıray
9.    Filiz Kumru
10.    Hanife Gümüş
11.    Hüseyin Ovayolu
12.    Pelin Durtaş
13.    Reha Uluhan
14.    Selen Çatalyürekli
15.    Sinan Targay(Galata Fotoğrafhanesi)
16.    Umut Aktaylı

 

BELGESEL FOTOĞRAF PROGRAMI SEMİNER TAKVİMİ

1 Mart
11.00-12.45 Tanışma Kahvaltısı
13.00-14.30 Belgesel Fotoğraf
                       ve Tarihi
14.45-17.15 Toplumsal Dönüşümler
                       ve Fotoğrafik Görüntüler
17.30-19.00 Proje Oturumu (PO)
19.30- ...       Açılış Kokteyli

8 Mart
Dünya Kadınlar Günü Çekimleri
17.00-19.30 PO

15 Mart
11.00-12.30 Belgesel Fotoğraf
                       ve Tarihi
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Toplumsal Dönüşümler
                       ve Fotoğrafik Görüntüler
16.30-18.30 PO

22 Mart
11.00-12.30 Belgesel Fotoğraf
                       ve Tarihi
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Toplumsal Dönüşümler
                       ve Fotoğrafik Görüntüler
16.30-18.30 PO

29 Mart
Yerel Seçim Çekimleri
14.00-15.30 Belgesel Fotoğraf
                       ve Tarihi
16.00-19.30 Konuk: Kemal
                       Cengizkan
                       ile Görsel Günlük



5 Nisan
11.00-12.30 Belgesel Fotoğraf
                       ve Tarihi
12.45-14.15 Belgesel Fotoğraf
                       ve Tarihi
14.45-16.15 Toplumsal Dönüşümler  
                       ve Fotoğrafik Görüntüler
16.30-18.30 PO

12 Nisan
11.00-12.30 Sanat Tarihi
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Dijital Fotoğraf
16.30-20.00 PO

19 Nisan
11.00-12.30 Görme Biçimleri
12.45-14.15 Sanat Tarihi
14.45-16.15 Fotoğrafçılık
                       Editörlüktür
16.30-18.30 PO

26 Nisan
11.00-12.30 Görme Biçimleri
13.00-14.30 Fotoğrafçılık
                       Editörlüktür
15.00-19.00 Konuk: Arjen Zwart
                       ile Yakınımızdaki  
                       Konular ve Yeni
                       Belgesel Fotoğraf


3 Mayıs
11.00-12.30 Görme Biçimleri
12.45-14.15 Haber Tekniği
14.45-18.30 PO

10 Mayıs
11.00-12.30 Görme Biçimleri
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Haber Tekniği
16.30-18.30 PO

17 Mayıs
11.00-12.30 Çağdaş Fotoğraf
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Haber Tekniği
16.30-18.30 PO

24 Mayıs
11.00-12.30 Çağdaş Fotoğraf
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Kültürler Arası   
                       İlişkiler
16.30-18.30 PO

31 Mayıs
11.00-12.30 Çağdaş Fotoğraf
13.00-14.30 Dijital Fotoğraf
15.00-16.30 Görme Biçimleri
16.45-18.45 PO           


7 Haziran
11.00-12.30 Belgeseli Aramak
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf
14.45-16.15 Düşünce Tarihi
16.30-18.30 Kültürler Arası   
                       İlişkiler
18.45-21.00 PO

14 Haziran
11.00-12.30 Belgeseli Aramak
12.45-14.15 Sınıfsal İktisat
14.45-20.00 PO

21 Haziran
11.00-12.30 Sınıfsal İktisat
12.45-14.45 Psikoloji ve Fotoğraf
15.00-20.30 Konuk: Ken Light ve Melanie Light

28 Haziran
11.00-12.30 Sınıfsal İktisat
12.45-14.45 Psikoloji ve Fotoğraf
15.00-16.30 Düşünce Tarihi
16.45-20.00 PO

5 Temmuz
11.00-12.30 Fotoğrafın İdeolojisi
12.45-14.15 Düşünce Tarihi
                       (Ertelendi)
14.45-16.15 Dijital Fotoğraf ve     
                       Web
17.00-20.30 PO

12 Temmuz
11.00-12.30 Fotoğrafın İdeolojisi
12.45-14.15 Dijital Fotoğraf ve     
                       Web
14.45-16.15 Psikoloji ve Fotoğraf
16.30-18.00 Düşünce Tarihi
18.00-21.00 PO

19 Temmuz
11.00-14.00 PO
14.30-20.00 PO

26 Temmuz
11.00-18.00 PO
19.00-…       Kapanış Partisi

 

ÖĞRETİCİLER

AHMET ÖNCÜ - SABANCI ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

AHMET ŞIK - FOTOĞRAFÇI, GAZETECi, EĞİTMEN

ALi TURNA - FOTOĞRAFÇI, EĞİTMEN

AYÇA ÇİFTÇİ  - ALTYAZI DERGİSİ YAYIN KURULU ÜYESİ, BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ

DELIZIA FLACCAVENTO- FOTOĞRAFÇI, BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ve YEDiTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ

ETHEM ÖZGÜVEN - YÖNETMEN, BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

GAMZE TOKSOY - MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

GÜRCAN KOÇAN - iSTANBUL TEKNiK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ

İSMAİL GÖKÇE - FOTOĞRAFÇI, KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

KAYIHAN GüVEN - FOTOĞRAFÇI, MARMARA üNiVERSiTESi öGRETIM GöREVLiSi

MEHMET KAÇMAZ - FOTOĞRAFÇI (NARPHOTOS), EĞİTMEN

MEHTAP ORGUN - FOTOĞRAFÇI, EĞİTMEN

MURAT YAYKIN - FOTOĞRAFÇI, YAZAR, EĞİTMEN

NİLÜFER GÖKEŞMEOĞLU - FOTOĞRAFÇI, EĞİTMEN

ORHAN CEM ÇETİN - FOTOĞRAFÇI, BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

ÖMER ORHUN - FOTOĞRAFÇI, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

ÖZCAN YURDALAN - FOTOĞRAFÇI (NARPHOTOS), EĞİTMEN, GEZGİN

ÖZHAN ÖNDER - MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

PELiN DURTAŞ - FOTOĞRAFÇI, EĞİTMEN

PETRA HOLZER - ARAŞTIRMACI, YÖNETMEN

SİNAN ÇAKMAK-  FOTOĞRAFÇI, FOTOĞRAF EDİTÖRÜ

ŞAMİL HAZIR -  FOTOĞRAFÇI, EĞİTMEN, WEB TASARIMCISI

ŞÜKRAN BÜYÜKTUNCA -  GAZETECi, EĞİTMEN

YÜCEL TUNCA - FOTOĞRAFÇI, KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ